Burdasınız: Ana Sayfa » Kanser Türleri » Ağız Kanserleri İçin 6 Ayda Bir Diş Kliniği Ziyareti Şart

Kanser türleri her geçen gün artış göstermekte ve maalesef tıbbi olarak kesin bir tedavileri bulunmamaktadır. Son zamanlarda dikkat çekilen kanser türlerinden birisi de ağız kanserleridir. Özellikle ağız hijyenine dikkat etmeyen kişilerde ve farklı bir takım etkiler sebebiyle bu rahatsızlığa yakalanan hastaların oranında geçmiş yıllara göre artış yaşanmaktadır.

Ağız Kanserlerinin Erken Teşhisi Çok Önemli
Her kanser türünde olduğu gibi ağız kanserleri de eğer erken teşhisi söz konusu olduysa hastalığı ilerlemesi hatta birçok durumda tedavisi bile mümkündür. Ağız kanserinin erken teşhisi için toplumun her 6 ayda bir defa diş kliniği ziyaretinde bulunup diş muayenesi ve ağız kanseri taraması yaptırılması hususunda bilinçlendirilmesine yönelik çeşitli adımlar atılmaktadır.

İstanbul’da bile Ağız Kanserleri ile ilgili tam bir tarama yapabilen merkezlerinden sayısının az olması küçük şehirlerde yaşayan kişilerin durumunun daha zor olduğunun da bir kanıtı olsa gerek… Biz yine de istanbul’da yaşayan ve ağız kanseri taramasını düzenli olarak yaptırmak isteyenler için bir öneride bulunalım. İstanbul Bayrampaşa ve Atakent bölgelerinde hizmet vermekte olan DİŞ 212 geniş hekim kadrosu ve profesyonel cihazları ile ağız kanserleri ile ilgili taramalarınızı yaptırabileceğiniz bir diş kliniği olarak bu konuda yoğun talep almaktadır.

Tüm taleplere gerekli hassasiyeti göstererek cevap vermekte olan Diş 212 – www.dis212.com.tr ağız içinde meydana gelen kanser türlerinin tespit ve tedavisinin yanı sıra implant, ortodonti, kanal tedavisi, diş beyazlatma başta olmak üzere birçok alanda da hastalarının problemlerine çözüm üretmektedir.

Ağız kanserlerinin oluştuğu bölgeler sıklıkla; dil, ‪ağız tabanı, dil köküne yakın yumuşak damak alanları, ‪‎dudaklar‬ ve diş etleridir. Ağız kanserleri erken dönemde teşhis edilerek tedavi sağlanmazsa yayılarak sürekli‪ ağrı‬, fonksiyon kaybı, ‪‎tedavi‬ sonrası düzeltilmesi mümkün olmayan yüz ve ağız deformiteleri, hatta ölümlere neden olabilir. ‪Diş‬ hekimine düzenli aralıklarla gidilmesi ağız kanserlerinin erken dönemde teşhisi açısından da önemlidir.

Bir önceki yazımız olan Baş Boyun Kanseri Nelerdir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yok


© 2016 Biltaş Sağlık-Genel Sağlık Bilgisi Sitesi ve Tanıtım Sitesi · Subscribe: Posts Sponsor:Böcek İlaçlama Esenyurt-Bağcılar Böcek İlaçlama-Bu sitenin Seo çalışmaları profesyonelseo.com.tr tarafından yapılmaktadır