Burdasınız: Ana Sayfa » Cilt Sağlığı » Akupunktur Tedavi Yöntemi

akupunktur-tedavi-yontemi-1010

Günümüzde pek çok hastalığın tedavisinde kullanılan ve oldukça başarılı sonuçlar veren tedavi yöntemi akupunkturdur. Bu tedavi yöntemi eski zamanlardan günümüze kadar getirilmiş olan iğnelerin vücuda batırılması işlemi ile yapılmaktadır. İğneleri vücudun dengesini ayarlayama konusunda oldukça iyi bir etki sağlamaktadırlar. Kullanılan iğneler normal ilaç enjeksiyon iğnelerinden daha farklı bir yapı halindedirler.

Akupunktur iğnelerinin uçları o kadar keskin değildir ve acı vermezler. Aynı zamanda diğer iğnelerden daha ince bir yapıya sahiptirler. Genel olarak bu tedavi yöntemi ruhsal dinginliği sağlamak amacı ile yapılmaktadır. Normal medikal tedavi yöntemleri kadar kullanılmasa da kullanıldığı bazı hastalıklarda gerçekten işe yaradığı görülmüştür. Bu sebepten dolayı da bu konuda uzman doktorlar yetiştirilmektedir.

Bu tedavi yönteminde tedaviyi uygulayan doktorun el becerisi ve tecrübesi oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Uygulayan doktor bu işte ne kadar iyiyse alınan sonuçta o kadar başarılı olacaktır. Bu sebepten ötürü bu tedavi yöntemine ihtiyacınız olduğunda uygulatacağınız doktoru iyi araştırmanız ve bu konuda bilgili olduğundan emin olmanız gerekmektedir.

Akupunktur tedavi yönteminin belli birkaç bilimsel dayanağı bulunmaktadır. Bunlardan birisi Çin’de ying yang olarak bilinen vücut dengesidir. Bu denge üzerinden tedavi işlemi yapılabilmektedir. Diğer bir bilimsel dayanakta yansıyan ağrıdır. Vücudunuzun herhangi bir yerinde yaşanan ağrı aynı zamanda derinizde de hissedilmektedir. Bu yüzden deriye uygulayacağınız bu tedavi o ağrının geçmesine yardımcı olacaktır.

Bazı insanlar akupunktur tedavi yöntemini hipnoz tedavi yöntemi ile bir tutmaktadır. Fakat bu tedavi yöntemi hipnoz tedavi yöntemine benzememektedir. Çünkü bu tedavi yöntemini küçük çocuklara ve hayvanlara rahatlıkla uygularken aynı zamanda başarılı sonuçlar alabilirsiniz. Hipnoz tedavi yönteminde başarı oldukça düşükken bu tedavi yönteminde başarıya ulaşma oranı bir hayli yüksektir.

Yorum Yok


© 2016 Biltaş Sağlık-Genel Sağlık Bilgisi Sitesi ve Tanıtım Sitesi · Subscribe: Posts Sponsor:Böcek İlaçlama Esenyurt-Bağcılar Böcek İlaçlama-Bu sitenin Seo çalışmaları profesyonelseo.com.tr tarafından yapılmaktadır