Burdasınız: Ana Sayfa » Genel Tanım » Bir İşletme İçin Erp Programı

İşletmelerde Erp Programı Ne İşe Yarar?

Öncelikle başlıktaki sorunun cevaplanması adına mutlaka erp nedir? Sorusunun cevaplanması gerekmektedir. Konu buradan ilerleyerek tam anlamıyla gerekli cevaba kavuşabilecektir. Erp, bir firmanın kurumsal kaynak planlamasına dair bilgileri içerisinde barındıran ve bu verileri saklayan bir sisteme denilmektedir. Söz konusu sistem bilgisayar ortamı üzerinden yürütülmektedir ve bir şirketin aklınıza gelebilecek her türlü fonksiyonunu içermektedir. Şirkette veya firmada bulunan bilgisayarlara monte edilen bu sistem sayesinde herhangi bir hata payı oluşmamaktadır. Analizler ve raporlar tamamıyla bu platform üzerinden gerekli yerlere kavuşmaktadır. Bu nedenle işletmelerde birçok iş gücünün azalmasına ve belge tasarrufuna olanak sağlamaktadır. Erp sayesinde işletmeler ciddi anlamda kalkınma ve büyüme gösterebilmektedirler.

Erp Programının İçeriği

İşletmelerde yer alan Erp programlarının içeriğini tek tek saymak, uzun ve kabarık bir listenin ortaya çıkmasına neden olacaktır. Bu nedenle kısaca aklınıza gelebilecek her türlü şirket fonksiyonu erp programı içerisinde yer almaktadır. Bu nedenle söz konusu programının günümüzde önemi oldukça büyüktür. Bu program finansal kaynakların yönetiminden tutunda, muhasebe verilerine, insan kaynaklarına, denetimlere ve daha birçok konuya hakim olmanıza olanak sağlayacak bir sistemdir. Sistemde her departman görevlisi ve yöneticisine ait özel yetkiler bulunmaktadır. Yani alt departmanda bulunan kişi üst departmana müdahale edemezken, onun üstünde bulunan ise alt tabakaya belirli ölçüde müdahale edebilmektedir. Bu yetkiler çeşitli özel izinlere ve durumlara göre ayarlanabilmektedir.

Erp Programı Ne Kadar Zaman Alır?

Erp programının tam anlamıyla bir şirketin işleyişine yerleşmesine erp ile entegrasyon süreci denmektedir. Genelde bu sürecin uzun olduğu bilinmektedir ve size söylenilen sürecin tutarlı bir süreç olmasına dikkat edin. Genel anlamda kısa süreçlerden kaçının. Çünkü uzun süreçler sistemin daha sağlıklı olmasına ve eksiksiz olmasına neden olmaktadır. Kimi sistemler 1 ayda hazırlanırken kimi sistemler 3 senede zor bitirilmektedir.Bu durum şirketinizin boyutu ve veri yapısına göre değişebilirken, tercih ettiğiniz yazılım firmasına göre de farklılık gösterebilmektedir.Bu nedenle kesin ve net bir zaman dilimi söylemek mümkün değildir.

Adım Adım erp süreçlerini takip etmek için https://www.teknosol.com.tr/makaleler/adim-adim-erp bu adrese bakabilirsiniz

Bir önceki yazımız olan Casus Telefon ve Modern Dünya başlıklı makalemizde android casus yazılım ücretsiz, casus programı ve casus telefon dinleme programı bedava indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok


© 2017 Biltaş Sağlık-Genel Sağlık Bilgisi Sitesi ve Tanıtım Sitesi · Subscribe: Posts Sponsor:Böcek İlaçlama Esenyurt-Bağcılar Böcek İlaçlama-Bu sitenin Seo çalışmaları profesyonelseo.com.tr tarafından yapılmaktadır