Burdasınız: Ana Sayfa » Çocuk Sağlığı » Çocuklarda kişilik özelliklerine göre oyuncak seçime önem verin

ishal-150x150Her çocuk farklı özelliklere sahip bir bireydir. Oyuncak seçiminde özellikle çocuğunuzun ilgi alanını belirlemekten geçer. Bunun içince çocuğunuzu iyi tanımak şarttır. İyi bir gözlemci olmak için bebeklik döneminden itibaren gelişimine bağlı olarak tanımak ve kriterleri belirlemek önemlidir. Çünkü bunların çoğu anne ve babadan geçen genetik yapı ile bağlantılıdır. Mesela bazı bebekler sakinken bazı bebekler hareketlidir. Yine bazıları sabırlı bazıları ise sabırsızdır.Çocuğunuzun bu özelliklerini dikkate aldığınızda uzun süre zevk ile oynayacağı oyuncağı seçmeniz zor olmayacaktır.
Örnek vermek gerekire çocuğunuz mekanik oyunlar ilgisini çekiyorsa kendisi için logoları tercih edebilirsiniz. Yok, eğer sportif hareketli bir çocuk ise onun içinde enerjisini harcayabileceği oyuncaklar gelişimine ve kişiliğine olumlu sonuçlar verecektir.

Bir önceki yazımız olan Çocuklarda ateşlenme başlıklı makalemizde ateşli hastalıklar, bebeklerde ve çocuk hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok


© 2016 Biltaş Sağlık-Genel Sağlık Bilgisi Sitesi ve Tanıtım Sitesi · Subscribe: Posts Sponsor:Böcek İlaçlama Esenyurt-Bağcılar Böcek İlaçlama-Bu sitenin Seo çalışmaları profesyonelseo.com.tr tarafından yapılmaktadır