Burdasınız: Ana Sayfa » Genel Sağlık » Deniz kestanesi dikeni nasıl çıkarılır

deniz-kestanesi-265x265Sıcaktan bunaldınız yazın tam göbeği denize girip bir serinleyim diyorsunuz. Suya girip tam rahatlıyorsunuz o anda ayağınızda müthiş bir acı duyuyorsunuz ve karaya çıkıp baktığınızda ayağınızdaki denizkestanesinin dikenlerini görüyorsunuz. Denizkestaneleri çok özel canlılardır. Bu canlıyı özel yapan dikenlerinde hiç bir çeşit bakteri bulunmamasıdır. İşte sorun burada başlıyor kestane dikenleri size battığında bakteri içermediklerinden dolayı vücut onları dışarı atmaya çalışmaz. Bu yüzdende iltihap dikenlerde oluşmaz bu sebepten onları bulunduğu yerden çıkarmalısınız.


Tedavisi iki yolla olur ya kendiniz çıkarırsınız ya da hastanede çıkarttırırsınız. Hastanede çıkarırsanız kestane dikenlerinin yerleri yara olur. Fakat bunun basit doğal bir çözümü var. Akşam yatağa yatmadan önce tavşan yağını ayağınıza sizi yakmayacak şekilde ısıtarak koyarsınız. Sabah kalk tığınızda kestane dikeninden eser kalmaz zaten hepsi çıkmıştır. Diğer yol zeytinyağını bir pamuğa koyar ve ayağınıza bağlarsınız bunu iki gece yaparsanız. Dikenler bulundukları deri altından derinin üstüne başları çıkar, cımbız yardımıyla temizleye bilirsiniz bu iki yolda hastanede acı çekmekten kolaydır.

Bir önceki yazımız olan Çocuklarda ishalin nedenleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yok


© 2016 Biltaş Sağlık-Genel Sağlık Bilgisi Sitesi ve Tanıtım Sitesi · Subscribe: Posts Sponsor:Böcek İlaçlama Esenyurt-Bağcılar Böcek İlaçlama-Bu sitenin Seo çalışmaları profesyonelseo.com.tr tarafından yapılmaktadır