Burdasınız: Ana Sayfa » Diş Sağlığı » Diş Çürüğü İçin Neler Yapılmalı?

curuk-disDiş çürümesi çoklukla çocuklarda görülür. Bunun nedeni ise çok şeker ve tatlı yemektir. Diş çürüğü için çoğunlukla dolgu metodu uygulanır.Ancak ilerlemiş vaziyette ise diş çekilir. Çürük dişten kurtulmanın en kolay metodu, dişi çektirmektir. Dolguyla kurtarılabilecek vaziyette ise dişe dolgu rehabilitasyonu uygulanır ve diş kurtarılır. Diş çürüklerinde bitkisel metotlarda, tesirli olamayabiliyor.

Zira diş çürümüş ve artık sinirleri kaybetmiş vaziyette olduğundan bitkisel metot yarar etmiyor. Çürük dişler genelde hava aldığından aşırı derecede ağrı yapar. Bu vaziyetlerde, bilindik metotlardan uzak durmakta fayda var. Bilindik metotlar ise ağrı kesici, içkili pamuk vs.gibi metotlardır. Bu metotlar çürük dişe zarar verebilir. Böyle vaziyetlerde, yalnızca yapılabilecek dolgu metodudur. İnsanlara diş çürüğü nasıl geçer diye sorulduğunda bitkisel metotlar yada ağrı kesiciler verilen ilk cevap verir oluyor. Ancak bu cevap verir yanlış olan yanıtlardır. Diş çürüğü için en sıhhatli kararları diş hekimleri verir. Diş hekimleri tıbbi müdahaleleri vaktinde yaptığından, dişinizin kurtulma talihi daha fazladır. Bu sebepten dolayı böyle vaziyetler acil olarak diş hekiminize müracaat etmeniz önerilir.

Bir önceki yazımız olan Diş Sağlığı ve Diş Bakımı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yok


© 2016 Biltaş Sağlık-Genel Sağlık Bilgisi Sitesi ve Tanıtım Sitesi · Subscribe: Posts Sponsor:Böcek İlaçlama Esenyurt-Bağcılar Böcek İlaçlama-Bu sitenin Seo çalışmaları profesyonelseo.com.tr tarafından yapılmaktadır