Burdasınız: Ana Sayfa » Bitkisel Sağlık » Diş Hava Aldığında Ne Yapılmalı?

dis-sagligi-beyni-etkiliyor-1224824Diş ağrısı tüm insanlar için dayanılması en güç sancılardan biridir. Toplum içerisinde diş sancısının geçmesini sağlamak için bir hayli yol uygulansa da, aslında bu tür uyguların tamamı geçersizdir. Çünkü dişin ağrımasına kapı aralayan meselesi yalnızca bir iki gün geçiştirmekten başka bir işe yaramaz. Dişin hava alması olarak deyim edilen vaziyet, diş etinin çekilerek sinirlerin açığa çıkmasından kaynaklanır.

Çürük sebebi ile dolgu yapılan dişlerde daha sık görülen bu tür vaziyetlerin çoğu, diş hekimlerinin yanlış uygulamalarından kaynaklanır. Başarılı bir şekilde uygulanmayan diş dolguları vakit içerisinde düşerek, dişin iç bölümündeki boşluğun açığa çıkmasına kapı aralar. Dişe bağlı sinir reseptörlerinin açıkta kalması neticesi hasta, büyük bir acı içerisine girer. Dişin hava alması olarak hissedilen bu acı, düşen dolgunun olduğu bölgedeki sinirlerden kaynaklanmaktadır. Diş ağrılarını geçirmek için halk arasında uygulanan içki dökülmüş pamuk, aspirin gibi yanlış metotlar, yalnızca meselenin ertelenmesine fayda. Dişte ağrıya kapı aralayan mesele küçük bile olsa, bu şekilde geciktirilerek çok daha ciddi rahatsızlıkların yaşanmasına kapı aralamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Hatmi Çiçeği Faydaları Nelerdir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yok


© 2016 Biltaş Sağlık-Genel Sağlık Bilgisi Sitesi ve Tanıtım Sitesi · Subscribe: Posts Sponsor:Böcek İlaçlama Esenyurt-Bağcılar Böcek İlaçlama-Bu sitenin Seo çalışmaları profesyonelseo.com.tr tarafından yapılmaktadır