Burdasınız: Ana Sayfa » Estetik » Estetik Yaptırmanın Sağladığı Yararlar

estetik-yaptirmanin-sagladigi-yararlar-7844Günümüzde pek çok rahatsızlıktan dolayı vücut şeklimizde değişmeler olabilmektedir. Durum böyle olduğunda insanlar psikolojik olarak etkilenmektedir. Vücutlarının eski görünüşüne dönmesini arzu etmektedir. Bu konu ile ilgilenerek insanların vücutlarını tekrar düzenleyen yâda onaran tıp bilimi plastik cerrahi adı altında hizmet vermektedir. Pek çok alanda bu bilim dalından fayda almak mümkündür.

Genel olarak plastik cerrahi 2 alanda incelenmektedir. Kozmetik cerrahi ve rekonstrüktif cerrahi olarak hizmet vermektedir. Günümüzde sağlıklı yaşam konusunda oldukça büyük bir öneme sahip olan cerrahi alan rekonstrüktif cerrahidir. Bu bölüm insanların genetik yâda kaza sonucu vücutlarında olan değişmeleri tekrar düzenleme alanında görev yapmaktadır. Bu sayede işlevini yerine getiremeyen bölümleri tekrar düzenleyerek sağlıklı bir yaşam sağlamaktadırlar.

Rekonstrüktif cerrahinin büyük yanma vakalarında, genetik olarak vücuttaki bölümlerin normal halde bulunmadığı durumlarda, travmatik durumlarda bu tedavi yöntemi kullanılmaktadır. Örneğin yapışık parmak olan insanlarda, yarık damağa sahip olan insanlarda, yüzünün yarısı ileri derecede yanan insanlarda bu rekonstrüktif plastik cerrahi kullanılarak tedavi sağlanmaktadır.

Diğer bir plastik cerrahi ana dalı ise kozmetik cerrahidir. Bu daha çok vücutta beğenilmeyen bölgelerin tespiti ile onarılmasıdır. Örneğin kal kaldırma, yüz gerdirme, dolgu yaptırma, iz tedavisinde, saç ekiminde, aşırı terlemede bu tedavi yöntemi kullanılmaktadır. Bu insanların psikolojileri düzenlenmektedir. Çünkü insan kendi görüntüsünden memnun kalmadığında kendini mutsuz hisseder ve psikolojisi bozulur. Psikolojinin bozulması da pek çok hastalığın habercisidir.

Kısacası bu bilim dalı insanların tekrar bir hayat kazanması ve toplum içerisine tekrar katılmaları konusunda oldukça iyi iş çıkarmaktadır. Vücut şekilleri bozulan yâda kendi görünüşlerinden memnun kalmayan insanların görüntülerinde yapılan değişiklikler ile hem kendilerini çok daha iyi hissetmeleri sağlanırken hem de sağlıklı bir yaşamı elde etmelerinde yardımcı

Bir önceki yazımız olan Peeling nedir, nasıl yapılır, faydaları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yok


© 2016 Biltaş Sağlık-Genel Sağlık Bilgisi Sitesi ve Tanıtım Sitesi · Subscribe: Posts Sponsor:Böcek İlaçlama Esenyurt-Bağcılar Böcek İlaçlama-Bu sitenin Seo çalışmaları profesyonelseo.com.tr tarafından yapılmaktadır