Burdasınız: Ana Sayfa » Diyet » Fark etmeden kilo verdiren diyet

Fark etmeden diyet yaparak kilo verebilir, zayıflayabilirsiniz. Diyeti yaşam biçiminizde alışkanlık haline getirerek her zaman formda kalabilirsiniz. Kilo vermek isteyen bir çok birey vardır. Genel olarak balık etli kişiler, aldıkları kiloyu daha çabuk gösterirler. Diğerlerine göre bir kıyaslama yapacak olursak, fark etmeden diyet yapmanın sırrını açıklıyoruz. saglikodasi.com olarak bugüne kadar birbirinden çeşitli diyet programlarını sizlerle paylaştık, unutmanız gereken püf noktalardan birkaç tanesi şöyledir. Diyet programları yada şok diyetler aklınızı karıştırmasın, size en uygun diyeti ancak uzman doktorlar verebilir. Hatta uygulayacağınız diyet size kilo bile aldırabilir, zayıflamak isterken bir anda kendinizi kilo alırken bulmuş olabilirsiniz.

Fark etmeden diyet yapmanın aslında en önemli püf noktası motive olmanız, kilolarınızı psikolojik sorun haline getirmemeniz, ruhsal anlamda kendinizi rahat hissederek diyet uygulamanızın çok faydası vardır. Doktorunuzla diyetisyeninizle birlikte olan diyalogunuz ondan alacağınız pozitif enerjinin diyet programlarında çok etkisi vardır. Estetiksel, formsal görünüş olarak kaygılarınızı bir kenara bırakarak başlayabilirsiniz. Unutmamalısınız ki zayıflamada en önemli kural neyi neyle yemeniz gerektiği değil, nerede, ne kadar ve nasıl yiyeceğimiz önemlidir. Yemek yeme alışkanlıklarınızı değiştirmelisiniz. Lokmalarınızı yavaş yavaş, tane tane yemelisiniz. Diyeti her şeyden önce sadece kilo vermek amaçlı düşünmemelisiniz. Diyet yapmak demek bütün besin maddelerini yemek anlamını taşıyor. Ama nerde ne zaman nasıl yemeniz gerektiğini bilmeniz, ve vücudunuzun hangi besinlere tepki verdiğini kilo aldırdığını bilmeden böyle bir diyete başlamanız sağlık açısından uygun değil. York testi yaptırarak size uygun diyet programını diyetisyenler eşliğinde alabilirsiniz. Diyeti sağlığınız için yapın, formda kalmak için yapın, önceliğiniz sağlık olsun, ve kararlı olun, yılmayın. Kararlılık her zaman kazandırır, er yada geç saglikodasi.com olarak yazımıza burada son vererek bu yazıyı okuyup yorum yapan ziyaretçilerimize teşekkürlerimizi borç biliriz.

Bir önceki yazımız olan Bayanlarda diyet başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yok


© 2016 Biltaş Sağlık-Genel Sağlık Bilgisi Sitesi ve Tanıtım Sitesi · Subscribe: Posts Sponsor:Böcek İlaçlama Esenyurt-Bağcılar Böcek İlaçlama-Bu sitenin Seo çalışmaları profesyonelseo.com.tr tarafından yapılmaktadır