Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/bilsag/public_html/index.php:2) in /home/bilsag/public_html/wp-includes/feed-rss2.php on line 8
Biltaş Sağlık-Genel Sağlık Bilgisi Sitesi ve Tanıtım Sitesi http://www.biltas-saglik.com Tue, 05 Feb 2019 20:43:20 +0000 tr-TR hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.6.13 Pire İlaçlama Fiyatları Nelere Göre Belirlenir? http://www.biltas-saglik.com/pire-ilaclama-fiyatlari-nelere-gore-belirlenir/ http://www.biltas-saglik.com/pire-ilaclama-fiyatlari-nelere-gore-belirlenir/#respond Tue, 05 Feb 2019 20:43:20 +0000 http://www.biltas-saglik.com/?p=360 Canlılara parazit olarak yaşamlarını sürdüren pireler, hızla yayılır ve zarar verecek olan bir sıkıntı yaratırlar.

Pire ilaçlama fiyatları ödeme koşulları ve ekonomik olması nedeniyle herkesin yaptırabileceği bir işlemdir. Eski evler, evcillerin fazla olduğu yerler, ahırlar ve yeşil alana yakın olan ortamlar en sık ilaçlanması gereken yerler arasındadır.  Doğru bir ilaçlama tekniği tercih edildiğinde birçok kişinin kısa sürede kurtulabileceği bu canlılar, hayatı olumsuz etkiler. Evcil hayvanlara zarar verir ve yumurtalarını her yere yayarlar. Bu yüzden pire ilaçlama fiyatlarının değişiklik göstermesi gibi bir durum yoktur. Ama pire ilaçlama yaptırmadan evciliniz varsa onlara da veterineriniz aracılığıyla ilaçlama yaptırmanız uygun olacaktır.böcekilaclamaistanbul yazarak rahatlıkla firmalara ulaşabilirsiniz.

Pireler Kısa Sürede Yayılır

Askeriye, ahır, okul, veteriner gibi çok farklı alanlarda ilaçlama yapılarak pirelerden kurtulmak mümkün olmaktadır. Pire ilaçlama yapılmadan kurtulabileceğiniz bir istila değildir. Bu yüzden en kısa sürede önlem alınması gerekir. İstila daha fazla yayılmadan ilaçlama yapılmalı, gerekirse işlem birkaç kere tekrar edilmelidir. Bazen tek ilaçlama yeterli olmayabilir. Bu yüzden ilk ilaçlama sonrası kontroller yapılıp tekrar gerekiyorsa zaman kaybetmeden ilaçlamaya devam edilmelidir.

Kısa sürede yayılım gösteren pireler sadece ilaçlamayla da ortadan kalkmaz. Bazen eve girip çıkarken ayakkabılarımızla bile bu canlıları taşıyabiliriz. Sorun yaratan bu tür durumların önüne geçmek istediğinizde evin giriş çıkışlarını da en iyi şekilde planlamanız uygun olacaktır.

 

Pireler Kanla Beslenir

 

Pireler canlıların kanını emerek yaşar. Bu yüzden bir canlı olmadan yaşamaları mümkün değildir. Kanla beslenen ve zarar verici canlılar arasında olan pirelerin yok edilmesi için havadan ilaçlamanın tercih edilmesi hayati bir önem taşır. Mekanın birkaç saat kapalı kalması gerekebilir. İçerde canlı olmamasının önemli olduğu bu durumlarda ilaçlama yapacak olan kişinin sizi bilgilendirmesi gerekecektir.

 

Uzmanların İlaçlama Yapmaları Gerekir

 

İlaçlama firmalarında çalışan uzmanların ilaçlama yapması çok önemlidir. Profesyonel yetkinliği olan birçok kurum pire ilaçlama fiyat teklifi verdiği kurumsal müşterilerine sertifikalı iş yapmaktadır. Uzman çalıştıran firmalardan yardım alabileceğiniz pire ilaçlama hizmeti için sertifika sahibi olan biri olduğuna emin olduğunuz destekleri alabilirsiniz.Tavsiye olarak bocekilaclamaistanbul.net sitesi verilebilir.

]]>
http://www.biltas-saglik.com/pire-ilaclama-fiyatlari-nelere-gore-belirlenir/feed/ 0
İç Giyimde Fark Yaratan Jartiyer Modelleri http://www.biltas-saglik.com/ic-giyimde-fark-yaratan-jartiyer-modelleri/ http://www.biltas-saglik.com/ic-giyimde-fark-yaratan-jartiyer-modelleri/#respond Wed, 12 Dec 2018 11:42:55 +0000 http://www.biltas-saglik.com/?p=356 Moda tasarımcılarının zaman zaman defilelerinde kullandığı jartiyer çorabı fantazi giyiminde de vazgeçilmezdir.Son yıllarda retro tasarımların gündeme geldiği birçok defilede jartiyer çorap tercih edilmektedir. Bu çoraplar geçmişte çok sık tercih edilmekle birlikte günümüzde fantazi iç giyimde kullanılmaktadır. Jartiyer aslında çorap tutan bir lastiktir. Eskiden uzun çorapların giyilmesi gerektiğinde tercih edilen jartiyerler günümüzde iç giyim dışında pek tercih edilmemektedir. Gelinliğin altına ideal bir aksesuar olarak tercih edilen ve ayrıca şık bir iç çamaşırı olarak kullanılan jartiyer çeşitleri, çorapların tutulmasını sağlayarak şık, seksi ve femme fatal bir görünüm verir. Bu da her iki cinsin de önem verdiği aksesuarlardan olduğuna işaret eder.

Büyük Beden Jartiyer Çeşitleri

Zayıf kadınlar için çeşitler son derece genişken büyük bedenler için jartiyer modelleri sınırlı olabilir. Ama günümüzde ayarlanabilir özelliklere sahip jartiyerler vardır ve bedene göre adapte olabilir. Jartiyer çorapları ise kaymayı önleyici birçok farklı şekilde üretilmeye başlamıştır. Özellikle kaymaz özellikli danteller tercih edilerek jartiyerin daha sıkı tutunması sağlanmaktadır.

Fantazi Olmayan Jartiyer ve Jartiyer Çorabı

Modern dünyada hala jartiyer giyinmek isteyenler varsa, kalın külotlu çorapların kumaşından üretilen modeller de vardır. Şort benzeri yapıda olan jartiyer bir aparatla çoraba tutturularak marjinal kombinlerle kullanılabilir. Ya da farklı modellerin söz konusu olduğu çorapların büyük aparatlarla kullanılması da son yıllardaki trendlerden biri haline geldi. Modacıların tercih ettiği maksimist tasarımların yanında mini etekler ve şortlarla kullanılan modeller de dikkat çekmektedir. Kalın jartiyer çorabı ve jartiyerleri seçkin çorapçılarda bulunabiliyor ve farklı renklerle kombinleri tamamlamaya yardımcı oluyor. Eski zamanlarda olduğu gibi kadınların belini ince gösteren büstiyerlerle kombinlenebilir.

İngiliz Kraliyetinin Yüksek Onurlu Jartiyerleri

Bir hikayeye göre jartiyerini kralla dans ederken düşüren soylu bir kadın, bu durumda çok utanır. Dönemin kralı olan 3. Edward ise onu bu utançtan kurtarmak için jartiyeri alıp kendisi giyinir. Böylece yüksek rütbeli şövalyelerin de dahil edildiği bir mertebe yaratılarak her yıl kutlanmaya başlar. Bir diğer söylentiye göre de kızlık bozma törenlerinde kullanılan jartiyer çorabı, damadın çorabı çıkarıp atmasıyla evliliğin tamamlandığını işaret etmekteydi. Tüm bu inanışların neticesinde Eifell tarafından isimlendirilen jartiyer, günümüzün fantazi iç giyim ürünlerinden biri olmaya devam etmiştir. Jartiyer fiyatları buradan görebilir ve  derece ekonomik olduğu için her özel günde farklı renkler ve iç çamaşırlarıyla kombinlenen versiyonlar kullanılabilir.

 

Büstiyer ve Jartiyer Kombinleri

Ortaçağın en önemli giysilerinden olan korselere benzeyen büstiyerler jartiyer takımların vazgeçilmez parçaları arasındadır. Eteklik giyinerek kombinleyeceğiniz bu ürünler sayesinde, özel günlerinizde daha şık kıyafetler tercih edebilirsiniz. Bu kıyafet kombinlerini abiyeleriniz, özel geceleriniz ve kostümlü organizasyonlar için tercih edebilirsiniz. Birçok modacının defilesinde halen bu tür kombinler yer alır.

 

 

]]>
http://www.biltas-saglik.com/ic-giyimde-fark-yaratan-jartiyer-modelleri/feed/ 0
Zigon Sehpa Fiyatları http://www.biltas-saglik.com/zigon-sehpa-fiyatlari/ http://www.biltas-saglik.com/zigon-sehpa-fiyatlari/#respond Tue, 02 Oct 2018 07:43:50 +0000 http://www.biltas-saglik.com/?p=351 İç içe geçebilen zigon sehpa modelleri özellikle az yer kaplaması ve kullanışlı olması nedeniyle tercih edilmektedir. Sehpalar 18. yüzyıldan itibaren kullanılmaya başlanmıştır. Daha sonrasında yaşanan gelişmeleri ve 20. yüzyılda zigon sehpalar ortaya çıkartılmıştır. Daha az yer kaplaması ve aynı zamanda kullanışlı olması nedeniyle tercih edilmektedir.

Farklı malzemelerle hazırlanmış olan modeller özellikle kullanıcıların daha az yerde işlevsel modelleri tercih etmesini sağlamaktadır. Modeller için belirlenmiş olan farklı fiyat seçenekleri üzerinden satış yapılmaktadır. Kullanıcılar özellikle bütçelerini uygun fiyat seçenekleri değerlendirmek istediklerinde site üzerinden aynı anda daha fazla modele kolayca ulaşım sağlayabilirler. Müşteri memnuniyetini sağlayacak şekilde gerçekleştirilen satışlar doğrultusunda firma en iyi hizmeti almanız için çalışmalarını devam ettirmektedir.

Zigon Sehpa Nedir?

Günümüzde yaygın olarak kullanılmasına karşın zigon sehpanedir ve ne için kullanılır? Özellikle merak edilen konular arasında yer almaktadır. Sehpalar geçmişten günümüze kadar farklı amaçlar için kullanmak adına tasarlanmıştır. Daha az yer kaplaması ve aynı zamanda işlevsel olması nedeniyle tercih edilmekte olan zigon sehpalar ise iç içe geçen sehpalar olarak bilinir.

Evlerde özellikle yaygın kullanıma sahiptir. Aynı zamanda işyerlerinde de kullanımı mümkündür. Misafirleri ağırlarken sunulacak olan ikramların daha rahat şekilde sunulabilmesi amacıyla farklı boyutlarda hazırlanmış olan birbiri içerisine geçebilecek sehpalardır. Salon veya oturma odasında kullanılmakta olan zigon sehpalar özellikle ortamın daha renkli görünmesini sağlayabilir.

3’lü Zigon Sehpalar

Genelde tercih edilmekte olan zigon sehpa seçenekleri için 3’lü modeller kullanılmaktadır. Üç ayrı boyda hazırlanmış olan sehpalar birbiri içerisine geçilerek veya birbirini tamamlayacak şekilde konumlandırılarak kullanılmaktadır. Daha az yer kaplaması nedeniyle tercih edilmekte olan zigonlar arasında yer almaktadır.

Tekerlekli modelleri daha rahat hareket ettirilebilmektedir. Bu nedenle özellikle iç içe geçebilecek modellerde tekerlek özelliği yaygın olarak kullanılmaktadır. Farklı desenlerde tasarlanmış olan yüzeyler kolay temizlenebilir özelliğe sahiptir. Uzun süreli kullanımda ortaya çıkabilecek her türlü problem için desamobilya destek hizmeti ile taleplerinizi karşılamaya devam etmektedir.

Zigon Sehpa Kullanım Alanları

Geniş kullanım alanına sahip olan sayfalar arasında yer almaktadır. Günümüzde özellikle sağlamış olduğu avantajlar nedeniyle yaygın olarak tercih edilmektedir. Kolay kullanımının yanı sıra şık tasarımlarıyla göz doldurmakta olan modeller salon veya oturma odası gibi farklı alanlarda dekorasyonu tamamlamak amacıyla da kullanılmaktadır. Orta kısımda veya kenarda kullanılacak olan modellerde iç içe geçmeli modellerin yanı sıra birbirini tamamlayacak tarzda hazırlanmış olan modeller bulunmaktadır.

Kaliteli malzemelerle hazırlanmış olan zigon sehpa modelleri uzun yıllar sorunsuz şekilde kullanılabilir. Dekorasyona uygun şekilde seçim yapmak isteyenler açık veya koyu renklerde hazırlanmış olan sade modellerin yanı sıra desenli ve gösterişli modelleri de tercih edebilirler. Modellerde belirlenen şekiller özellikle kullanıcıların zevklerine hitap edecek seçeneklerin oluşturulmasını sağlamaktadır.

]]>
http://www.biltas-saglik.com/zigon-sehpa-fiyatlari/feed/ 0
Tanker Su Nitelikleri ve Sağlıklı İçme Suyu http://www.biltas-saglik.com/tanker-su-nitelikleri-ve-saglikli-icme-suyu/ http://www.biltas-saglik.com/tanker-su-nitelikleri-ve-saglikli-icme-suyu/#respond Sat, 21 Apr 2018 13:32:10 +0000 http://www.biltas-saglik.com/?p=329 Tanker su hizmetinin kendi içinde barındırdığı pek çok nitelik bulunmaktadır. Genelde yüzlerce insanın bulunduğu ortamlara getirilen tankerler yoluyla insanların su ihtiyacının karşılandığı düşünülür. Topluca getirilen suyun organizasyon yöneticilerini büyük bir maddi külfetten kurtardığını görebiliriz.

Ortamda bulunan su ihtiyacını fazlasıyla karşılayan bu hizmetin sağlıklı, kaliteli olması her anlamda önem arz eden faktörlerden. Ülkemizde çeşitli şehirlerde hizmet sunan pek çok şirket bulunmaktadır. Bu hizmetten yararlanacak olan kişi ya da kurumların her şeyden önce güzel bir araştırma ile hizmet alma arefesinde oldukları şirketler hakkında bilgi toplamaları gerekli örnek bir firma olan kayalarsu.com.tr firmasında bilgi alınabilir. Sıradan kullanımlar için alınacak tanker su hizmetinin bir de içme suyu olarak kullanılanı vardır. Her iki hizmetinde kendine has özellikleri bulunur. İnsanların içme suyu ihtiyacının bulunduğu organizasyonlarda tankerlerin ve içindeki suyun çok daha titiz ve temiz olması hayati önem taşıyor. İnsanların bardak bardak tüketecekleri suda sağlık kriterlerinin aranması gerekli. Tanker içme suyu hizmeti suyun temizliğinin yanı sıra suyun içerisinde bulunan yararlı bileşenlerin ortadan kaldırılmadan sunulmasını da gerektiriyor.

Kalsiyum, potasyum, magnezyum, fosfor, sodyum, demir, bakır ve çinko gibi önemli bileşenleri barındıran suyun içeriğindeki bileşenlerin iyi korunması gerekli. İnsan vücudu ve sağlığı için bu bileşenlerin olmazsa olmazlar arasında bulunduğu unutulmamalı. Bunların yanı sıra suyun içerisine bilinçli ya da bilinçsiz bir şekilde karışabilecek zararlı maddelerden emin olmak gerekiyor. Bunu başarabilen şirketlerin genelde büyük çaplı markalaşmış şirketler olduğunu görüyoruz.

]]>
http://www.biltas-saglik.com/tanker-su-nitelikleri-ve-saglikli-icme-suyu/feed/ 0
Organik Ürün Satın Al http://www.biltas-saglik.com/organik-urun-satin-al/ http://www.biltas-saglik.com/organik-urun-satin-al/#respond Wed, 28 Mar 2018 10:16:50 +0000 http://www.biltas-saglik.com/?p=319 Organik Ürün Satın Alma Adresi Dogaeviniz.com

Nüfusun ve kirliğinin artmaya başladığı bu dönemlerde sağlıklı beslenmek daha zorunlu bir duruma gelmiştir. Kendi sağlıklarını korumak için pek çok kişi doğal ürünleri satın almakta ve daha sağlıklı bir hayat sürdürebilmektedir. Doğal ürünler satan online mağazalar sayesinde artık bu ürünlere daha kolay ulaşılabilmektedir. Firmamız organik ürünler konusunda en taze ürünleri sizlerle bir araya getirmektedir. İnternet adresimiz haftanın yedi günü, online mağazalarında, aynı müşterilerine hizmet vermektedir. İnternet adresimiz ülkemizde organik gıdayı yaygınlaştırmak ve ulaşılabilir kılmak için sürekli olarak yeni projeler geliştirmeye devam etmektedir.

organik-urunler-marketi-bulunuyor

Birbirinden Lezzetli Ürünler

Yemeye hiçbir şekilde doyamayacağınız taptaze doğal meyve ve sebzeler ve ürünler internet adresimizde yer almaktadır. Yıllardır siz değerli müşterilerimiz için, en tazesini ve en doğalını yetiştirmeye ve satmaya devam ediyoruz. Tüm Anadolu’da en taze organik ürünleri araştırıyor ve buluyoruz. Sağlıklı koşullar içerisinde organik gıdaları taşıyarak kapınıza kadar getiriyoruz. Birbirinden çeşitli yöresel lezzetlerimiz ile berber sizlerin de mutfağını şenlendiriyoruz. Meyve ve sebzelerin uzun ömürlü olmaları adına paketlememizde çevre dostu kese kağıdı kullanmaya devam ediyoruz.

Firmamız her insanın güvenle tüketebileceği doğal lezzetleri sofralara getirmeye devam etmektedir. Yüzlerce çeşit ürünü milyonlarca insana ulaştırmaya bu adres üzerinden devam ediyoruz. Üreticiden sofralara kadar ilerleyen süreçte organik ürünlerimizin en sağlıklı biçimde korunmasını sağlayarak çok daha kaliteli ve güvenilir bir şekilde ulaşması adına internet üzerinden hizmet veriyoruz.

Tamamen Doğal

organikGıda standartları ve insan sağlığı alanında tüm belgeleri bünyesinde bulunan internet adresimiz kalite kontrol departmanı tarafından dikkatle ürünleri takip etmektedir. Üretim ve tedarik konusunda hammaddeler ilk olarak Türk Gıda Kodeksi ile uyumu bulunuyorsa internet adresimiz tarafından kabul edilmektedir. En doğal, en lezzetli, katkısız olarak bulunan sebze ve meyvelerini sizler için topluyoruz. Daha sonra ise sebze ve meyveleri tam mevsimi içerisinde taptaze kapınıza kadar göndermeye devam ediyoruz. İşte bu doğal lezzetler her durumda profesyonel hizmet ile bir araya getirerek sizler için kurduğumuz adresimizde sizlere ulaştırılmaktadır.

İnternet adresimiz siz değerli müşterilerimize en yeni ve en taze organik ürünlerini sunmak için kalitesini arttırmaya devam etmektedir. Sağlığınız ve lezzete dair her ürün bu adreste sizlerle bir araya getirilmektedir. İnternet üzerinde en kaliteli organik ürünleri bulabileceğiniz bir adres olarak hizmet veriyoruz. Güzel ülkemizin verimli toprakları üzerinde organik tarım esaslarına göre yetişen doğal ürünlerimiz ile, mutfağınıza giden bu en keyifli yolu sizlere sunmaya devam ediyoruz.

Çocukların gelişimi konusunda organik gıda tüketimi son derece önemlidir. Kimyasal madde kullanılmadan üretimi gerçekleştirilen organik ürünler, insan sağlığı korunmasına katkı sunmaya devam eden ürünler olarak yer almaktadır. İnternet adresimiz tamamen organik olan ürünlerini burayı tıklayarak online olarak sizlerle bir araya getirmektedir.

]]>
http://www.biltas-saglik.com/organik-urun-satin-al/feed/ 0
En Çok Tercih Edilen Araç Markaları http://www.biltas-saglik.com/en-cok-tercih-edilen-arac-markalari/ http://www.biltas-saglik.com/en-cok-tercih-edilen-arac-markalari/#respond Mon, 12 Feb 2018 08:44:33 +0000 http://www.biltas-saglik.com/?p=311 Araç seçiminde değişen model özellikleri üzerinden yapılacak olan seçimler kullanım amacına göre tercih yapılmasını sağladığından sifiraracal.com sitesinden daha fazla modele ulaşabilirsiniz. Son dönemde özellikle satın alınan araçlar arasında tercih edilen markalar Audi, Dacia, Renault, Toyota, Opel, Peugeot, Ford gibi farklı seçenekler yer alıyor.

Her markanın değişen model seçenekleri üzerinden satın alma işlemleri yapıldığından kullanıcılar için iş veya özel amaçlı kullanıma göre seçenekler değerlendiriliyor. Güvenli kullanım imkanı sağlaması ve aynı zamanda konforlu olması kullanıcılar açısından dikkat edilen ayrıntılar arasında yer almaktadır. Her modelde belirlenen özellikler karşılaştırılarak tercihler yapılabilir. En çok tercih edilen markalarda araçların modelleri kullanıcılar açısından önemlidir.

Araç Satın Alırken Önemli Detaylar

Araç sahibi olmak isteyenler için tercih edilecek olan çok sayıda farklı marka ve model seçeneği bulunmaktadır. Bu nedenle yapılacak olan seçimlerde kullanıcılar için belirlenen amaca göre tercih yapılabilir. İş veya özel amaçlı kullanılacak olan araçlarda spor ya da klasik modeller arasından yapılan seçimler istenilen etkinin elde edilmesine yardımcı olabilir.

Vites özellikleri, araç özellikleri, motor özellikleri, yakıt seçeneği, güvenlik önlemleri gibi detaylı şekilde yapılacak olan incelemeler her kullanıcı için en uygun seçeneğin belirlenmesini sağlayabilir. Hava yastıkları, emniyet kemeri gibi ayrıntılar güvenlik açısından önemlidir. Güvenle tercih edeceğiniz daha fazla araca ulaşmak istediğinizde www.sifiraracal.com sitesi üzerinden seçtiğiniz kriterlere göre arama yapabilirsiniz.

Araçlarda Marka ve Modelin Önemi

Günümüzde satışa sunulan yüzlerce farklı marka ve model araç seçeneği bulunmaktadır. Kullanıcılar için araç seçimi yapılırken güvenle kullanılacak olan kaliteli modellerin tercih edilmesi önemlidir. Oluşacak her türlü duruma karşı güvenli kullanım imkanı elde edilecek olan araçların tercih edilmesi uzun süre memnun kalınmasını sağlayabilir.

Modellerde belirlenen özellikler değişmektedir. Vites seçeneği, yakıt seçeneği, aracın özellikleri, motor gücü ve diğer ayrıntılara dikkat edilmesi ile yapılan karşılaştırmalar en uygun seçimin yapılmasını sağlayabilir. Daha fazla model arasından seçim yapmak isteyenler sıfır araç al seçeneği ile site üzerinden yapacakları incelemeler için en uygun araç seçeneğine ulaşabilirler.

Güvenli Araç Satın Alma

Güvenle tercih edeceğiniz araçlar için yapacağınız incelemelerde kullanım amacınıza göre en uygun modeli site üzerinden belirleyebilirsiniz. Gelişen araç sektörü her tarza uygun araç modeli üretilmesini sağlamaktadır. Spor ya da klasik araçlarda yapılacak olan seçimler kişisel tercihlere göre belirlenebilir. Bu nedenle kullanılacak olan araçlarda kullanıcılar ayrıntılı şekilde inceleme yaparak araçtan bekledikleri etkiyi alacakları şekilde seçim yapabilirler.

Doblo, spor araç, jeep gibi farklı tarzlarda üretilmiş olan araçlar şehir içi veya zorlu koşullarda kullanım için en uygun seçeneklerin belirlenmesini sağlamaktadır. Kullanım amacınıza ve belirlemiş olduğunuz kriterlere göre sifiraracal sitesinden daha fazla marka ve model araç seçeneğine ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

]]>
http://www.biltas-saglik.com/en-cok-tercih-edilen-arac-markalari/feed/ 0
Medyum Olcay Hoca ile hayatım tekrar düzene girdi http://www.biltas-saglik.com/medyum-olcay-hoca-ile-hayatim-tekrar-duzene-girdi/ http://www.biltas-saglik.com/medyum-olcay-hoca-ile-hayatim-tekrar-duzene-girdi/#respond Wed, 08 Mar 2017 12:25:05 +0000 http://www.biltas-saglik.com/?p=285 Olcay Hoca olmasaydı şimdi hem işsiz, hem de borç içinde herşeyini satmış biri olabilirdim. Öncelikle şunu belirmek istiyorum ki hayatta büyü, etki gibi şeylere inanmaz bunların konusu geçtiği zaman saçmalık der geçerdim. Ama kendim bizzat bunu yaşadıktan sonra şimdi kesinlikle böyle olayların yapılabildiğini ve çok etkili olduğunu biliyorum. 10 yıldır kurumsal niteliği olan özel bir şirkette çalışıyorum. 5 yıl reklam ve kurumsal iletişim departmanında asistan olarak çalıştıktan sonra terfi aldım ve Pazarlama Müdürlüğübe kadar yükseldim. Çok iyi eğitim almış, iki dil bilen, işini iyi yapan çalışkan bir insanım. Çalıştığım şirkette kendimi kanıtlamış, işime çok önem vererek devam ediyordum. Bölge Müdürü olmayı hedefliyor, bunun için de çok çalışıyordum.

Hatta Genel Müdürüm bana 6 ay içerisinde Bölge Müdürü olacağımı, şimdiden bunun için proje çalışmalarına başlamamı söylemişti. Her işyerinde olduğu gibi çekişmeler, çekememezlikler, dedikodular tabiki bizim şirkette de vardı. Ama hayatım boyunca böyle şeylere prim vermedim, kimsenin kuyusunu kazmadım. Hep emek ve çalışmaya değer veren biriyim ben. Ne olduysa 1 yıl önce oldu ve herşey birden değişti. Bana Bölge Müdürü olacaksın hazırlan diyen adam gitti, sürekli beni eleştiren, önceden yaptığım her işi takdir ederken artık yaptığım hiçbir işi beğenmiyor, eksik, hatalı ve yetersiz buluyordu. Halbuki yılların deneyimi ile çok daha iyi çalışmalar çıkartıyordum. Hatta o kadar ileri gidildi ki beni tekrar asistan yapmaya çalıştı. Sürekli bana ter davranıyor, konuşma talebimi de reddediyordu. Ben aldığım maaaşa göre kredi çekip borçlanarak ev almıştım. İşten ayrılmam yada aldığım maaşın düşürülmesi beni resmen icraya götürürdü. Bu sıkıntılar içinde iken annem sana kesin büyü, kötü bir şey yaptılar yoksa birden bunlar olmaz dedi. Ben anneme saçmalama diye çıkıştım hatta. Annem  Olcay Hocadan hep bahsederdi. Bir çok arkadaşı Olcay Hoca sayesinde çok beladan kurtulduğunu, mutsuzluklarına çözüm bulduklarını anlatırdı. Beni çeke çeke Olcay Hocaya götürdü. Bütün olan biteni anlattım.

Olcay Hoca üzerimde bağlama büyüsü olduğunu söyledi. Bendeki tedirginliği de sezdiği için para bile talep etmedi. Önemli olan senin bu müşgül durumdan kurtulmandır, iş insanın hayatında çok önemlidir, sen de onca yıl emek vermişsin işine dedi.  Bana üzerimdeki büyüyü bozmak için  celp işlemi yapacağını, okuma yapacağını ve verdiği gümüş kaplamayı üzerimde taşımamı istedi. İlgisi, yaklaşımı, insana değer verişi, halden anlayışı karşısında gerçekten çok etkilendim. Dediği gibi bana hazırladığı gümüş kaplama muskayı üzerimde taşımaya başladım. Olcay Hoca yaptığı işlemin 21 günde etkisini göstereceğini söylemişti. Aynen dediği gibi de oldu.

Genel Müdürümün bana tavrı değişmeye başladı. Kötü davranan sürekli eleştiren adam tekrar eski haline dönmeye başladı. Toplantılara tekrar davet ediliyor, sunumları yine eskiden olduğu gibi benim yapmamı istiyordu. İnanın yaşadıklarım karşısında ben bile şoke oldum.

Olcay Hoca sayesinde o kötü dönemi ve o kötü büyüyü üzerimden attım. Kesinlikle Olcay Hoca işinde çok iyi ve başarısı çok ortada. İşinde başarıyı önemseyen biri olarak ben Olcay Hocaya hem dua ediyor hem de tadire şayan buluyorum. Böle Müdürü olmam konusunda gelişmeler yaşıyorum şu günlerde. Çok mutluyum ve bunu kesinlikle Medyum Olcay Hocaya borçluyum. Arkadaşlarıma öneriyorum. Herkese gönlüm rahat tavsiye ediyorum. Burdan da yazmak istedim ki benim gibi kötü haller yaşayan insanlar da Olcay Hocaya yorumlarına buradan ulaşabilsinler.

]]>
http://www.biltas-saglik.com/medyum-olcay-hoca-ile-hayatim-tekrar-duzene-girdi/feed/ 0
Bir İşletme İçin Erp Programı http://www.biltas-saglik.com/bir-isletme-icin-erp-programi/ http://www.biltas-saglik.com/bir-isletme-icin-erp-programi/#respond Sat, 11 Feb 2017 11:07:21 +0000 http://www.biltas-saglik.com/?p=280 İşletmelerde Erp Programı Ne İşe Yarar?

Öncelikle başlıktaki sorunun cevaplanması adına mutlaka erp nedir? Sorusunun cevaplanması gerekmektedir. Konu buradan ilerleyerek tam anlamıyla gerekli cevaba kavuşabilecektir. Erp, bir firmanın kurumsal kaynak planlamasına dair bilgileri içerisinde barındıran ve bu verileri saklayan bir sisteme denilmektedir. Söz konusu sistem bilgisayar ortamı üzerinden yürütülmektedir ve bir şirketin aklınıza gelebilecek her türlü fonksiyonunu içermektedir. Şirkette veya firmada bulunan bilgisayarlara monte edilen bu sistem sayesinde herhangi bir hata payı oluşmamaktadır. Analizler ve raporlar tamamıyla bu platform üzerinden gerekli yerlere kavuşmaktadır. Bu nedenle işletmelerde birçok iş gücünün azalmasına ve belge tasarrufuna olanak sağlamaktadır. Erp sayesinde işletmeler ciddi anlamda kalkınma ve büyüme gösterebilmektedirler.

Erp Programının İçeriği

İşletmelerde yer alan Erp programlarının içeriğini tek tek saymak, uzun ve kabarık bir listenin ortaya çıkmasına neden olacaktır. Bu nedenle kısaca aklınıza gelebilecek her türlü şirket fonksiyonu erp programı içerisinde yer almaktadır. Bu nedenle söz konusu programının günümüzde önemi oldukça büyüktür. Bu program finansal kaynakların yönetiminden tutunda, muhasebe verilerine, insan kaynaklarına, denetimlere ve daha birçok konuya hakim olmanıza olanak sağlayacak bir sistemdir. Sistemde her departman görevlisi ve yöneticisine ait özel yetkiler bulunmaktadır. Yani alt departmanda bulunan kişi üst departmana müdahale edemezken, onun üstünde bulunan ise alt tabakaya belirli ölçüde müdahale edebilmektedir. Bu yetkiler çeşitli özel izinlere ve durumlara göre ayarlanabilmektedir.

Erp Programı Ne Kadar Zaman Alır?

Erp programının tam anlamıyla bir şirketin işleyişine yerleşmesine erp ile entegrasyon süreci denmektedir. Genelde bu sürecin uzun olduğu bilinmektedir ve size söylenilen sürecin tutarlı bir süreç olmasına dikkat edin. Genel anlamda kısa süreçlerden kaçının. Çünkü uzun süreçler sistemin daha sağlıklı olmasına ve eksiksiz olmasına neden olmaktadır. Kimi sistemler 1 ayda hazırlanırken kimi sistemler 3 senede zor bitirilmektedir.Bu durum şirketinizin boyutu ve veri yapısına göre değişebilirken, tercih ettiğiniz yazılım firmasına göre de farklılık gösterebilmektedir.Bu nedenle kesin ve net bir zaman dilimi söylemek mümkün değildir.

Adım Adım erp süreçlerini takip etmek için https://www.teknosol.com.tr/makaleler/adim-adim-erp bu adrese bakabilirsiniz

]]>
http://www.biltas-saglik.com/bir-isletme-icin-erp-programi/feed/ 0
Casus Telefon ve Modern Dünya http://www.biltas-saglik.com/casus-telefon-ve-modern-dunya/ http://www.biltas-saglik.com/casus-telefon-ve-modern-dunya/#respond Tue, 20 Dec 2016 09:07:30 +0000 http://www.biltas-saglik.com/?p=276 konum-bulma

Modern dünya şüphe yok ki insanların günlük yaşamını baştan sona değiştirecek imkanlar tanımıştır. Herkes için güzel gelişmelerin yaşandığı günümüz şartlarında kendiniz için çeşitli olanaklar yaratmanız mümkün. Temel isteklerden tutun da özel isteklere kadar akla gelebilecek her türlü detayda ürün ya da hizmetler sunulmaktadır.Yurt dışında tasarlanarak ülkemizde kullanılan telefon numarasından konum bulma özelliklikli yazılımlar mobil cihazlara yüklendikten sonra geri plana gizlenmektedir. Kullanıcının hiçbir şeyden haberinin olmadığı bu tarz yazılımlar tüm işlerini geri planda gizlilik içerisinde yapar ve bu ilkeye çok dikkat eder. Hedef kişi dinlendiğini farkına varmadığı gibi tüm bilgileri farkında olmadan açık eder.Casus telefon ürünleri tam da bu amaç için tasarlanmış ve kısa zamanda tüm dünya genelinde ilgi gören ürünler arasındaki yerini almıştır. Bilim ve teknolojinin ciddi seviyelere gelmesiyle birlikte insanlara sunulan bu tarz teknolojik olanakların günlük yaşamda insanlar tarafından yoğun bir ilgiye maruz kaldığını bilmekteyiz. İnternet üzerinden satışı gerçekleştirilen ürünlerin yanı sıra günlük yaşamda mağazalardan da temin edebileceğiniz bu tarz ürünlerin alışverişi oldukça kolay yapılıyor.

Alışveriş esnasında dikkat edeceğiniz tek husus ürünlerin kaliteli olması için güvenilir tedarikçi seçimi olacaktır. Ülkemizde telefon dinleme cihazı ürünleri arasında gerçekten üstün kalitede olanların yanı sıra taklit olanları dahi bulunuyor. Her zaman orijinal markaların ürünlerini tercih etmeniz cihazların sizlere sunduğu özelliklerin iyi düzeyde olmasını sağlayacaktır.

]]>
http://www.biltas-saglik.com/casus-telefon-ve-modern-dunya/feed/ 0
Müzik Dinlemek Önemlidir http://www.biltas-saglik.com/muzik-dinlemek-onemlidir/ http://www.biltas-saglik.com/muzik-dinlemek-onemlidir/#respond Thu, 15 Dec 2016 09:03:25 +0000 http://www.biltas-saglik.com/?p=273 Yaşadığımız evren içerisinde bizlere iyi gelecek şeyleri yapmamız sürekli hayattan, yaşamaktan keyif duymamızı sağlar. Birçok araştırmaya göre yapılan en önemli alışkanlıklardan biri müzik dinlemektir. Dünya üzerinde insanlar en az günde bir tane müzik dinleme ihtiyacı duymaktadır.

Sürekli olarak yeni bir tür yeni bir yapıt hayatımıza girmektedir. Bizde bu ürünleri en kısa zamanda dinlemek ve en kısa zamanda tanımak istiyoruz. Bunu yapabilmek içinde genellikle telefonlarımıza yâda bilgisayarlarımıza ihtiyaç duyuyoruz. Kulaklık neredeyse hepimizin hayatında olmazsa olmazı haline gelmiştir. Uzmanların yaptığı açıklamalarda kulaklıkların sağlıklı olanlarının tercih edilmesinin önemli olduğu belirtilmiştir. Çünkü sağlıksız olanları genelde işitme duyularınıza zarar vererek sizleri sağlığınızdan alıkoymaktadır. Bu yüzden kesinlikle doğru seçim yapmanız önemlidir.

Kulaklık Modelleri

Sizlerde sağlıklı bir müzik dinletisi yaşamak istiyorsanız doğru seçimler yapmanız gerekmektedir. Örneğin spor yaparken kullanmak istiyorsanız yada günlük hayatın içerisinde kullanmaktan hoşnut oluyorsanız şık ve kaliteli duruşu ile kulak içi kulaklık modelleri sizler için doğru seçimler olacaktır.Kesintisiz müzik keyfi yaşamak isteyenlerin önemli tercihleri arasındadır.

Kulaklık sektöründe şuan birçok kişi tarafından tercih edilen bluetooth kulaklık modelleri sizlere şıklık katmaktan asla vazgeçmemektedir. Yani kablosuz oluşu ile kesintisiz bir müzik keyfi sunan bu modellerde önemli olan kurulum sırasında cihazlarınız ile eşleştirmenizdir. Daha sonrasında ise istediğiniz her alanda güvenle kullanabilirsiniz.

Doğru Seçimler İçin En İyi Adres

Sizlere uygun kulaklık modeline karar verdikten sonra JW MASTER ailesi ile direk olarak iletişime geçmelisiniz. Üretim anında benimsemiş oldukları prensipler ile sizlerin daima güven dolu bir hizmet almasını sağlamaktadır. Son dönemlerde yaşanan kötü ve sağlıksız ürün artık bu firma ile tarih karışıyor.

www.jwmaster.com adresinden online olarak ürünleri inceleyebilir ve satın alabilirsiniz. Birçok renk seçeneği ile sizlerde hem tarzınıza hem de sağlığınıza uygun modeli seçebilirsiniz. Benimsemiş olduğu uygun fiyat politikası ile de daima ekonomik durumunuzu düşünmektedir. Sizlerde site ile kolay bir hizmeti alabilir ve kısa zaman içerisinde ürünlerinize sahip olabilirsiniz. Keyifli bir alışveriş yaşamak ve sağlıklı, güvenilir, kaliteli bir ürüne sahip olmak istiyorsanız vakit kaybetmeden siteye hareket edin.

 

]]>
http://www.biltas-saglik.com/muzik-dinlemek-onemlidir/feed/ 0