Burdasınız: Ana Sayfa » Homeopati » Homeopati Nedir

1796 yılındaki ilk deneme ile başlayan yolculuk aslında çok daha eskilere tıbbın babası kabul edilen Hipokrat’a kadar dayanıyor. Ama 1796’da ilk denemeyi yapan Alman doktor Samuel Hahnemann bugün homeopatinin kurucusu kabul ediliyor. 200 yıldır insanlar tarafından sevilerek ve güvenle kullanılan bu yöntemin aynı süreç içinde klinik ve deneysel olarak doğruluğu gösterilmeye devam etmektedir.

Homeopati, tıbbın yumuşak ve etkili çalışan bir sistemidir. İlaçları, artık büyük bir endüstri olmuş ve özel standartlarda üretilirler, ilaç kaynakları tamamen doğal maddeler olup hiçbir katkı maddesi içermezler. Bu ilaçlar bir tetikleme yaratarak bedenin kendi kendini iyileştirme gücünü aktive ederler. Böylece hasta iyileşme süredne girer.

Sözcük olarak Yunanca Homeos=Benzer ve Pathos= Hastalık terimlerinin birleşiminden oluşur. Bu iki sözcük de aslında homeopati’nin en temel prensibini en uygun biçimde açıklar. Benzer ile oluşan hastalık yine benzer ile iyileşir: Sağlıklı insanlar üzerinde denenen ilaçlar ile bir geçici hastalık tablosu oluşturulur ve bunlar kayıt altına alınarak bir ilaç resmi ortaya çıkarılır. İşte bu ilaç resmine benzeyen bir tablo ile gelen hastaya da o ilaç çok daha azaltılmış dozlarda verilir. Böylece tedaviye giden yol başlamış olur.

Yorum Yok


© 2016 Biltaş Sağlık-Genel Sağlık Bilgisi Sitesi ve Tanıtım Sitesi · Subscribe: Posts Sponsor:Böcek İlaçlama Esenyurt-Bağcılar Böcek İlaçlama-Bu sitenin Seo çalışmaları profesyonelseo.com.tr tarafından yapılmaktadır