Burdasınız: Ana Sayfa » Homeopati » Homeopati’nin Avantajları

Neden Homeopati tedavide ilk seçenek olmalı?

Homeopati bilimsel, mantıklı, güvenli, hızlı ve çok etkili bir iyileştirme metodudur. Hastalıkların çoğu için onları kökten çözümlemek, iyileştirmek için uzun bir tedavi süreci gerekmektedir. Homeopati sağlık, hastalık ve iyileşme kavramına en uygun yöntemdir. Hastalık şikayetlerini baskılayıp geçici rahatlamalar sağlamaya çalışmaz. Hastalığın altında yatan nedene yönelik bir yöntemdir. Şüphesiz homeopati geleceğin tedavi yöntemlerindedir.

Homeopati: holistik tıp / yaklaşım

Homeopatide hastalık tanımı: bedenin, zihnin ve ruhun bütün olarak etkilenmesi, organizmanın tamamının dengesinin bozulmasıdır. Hastalığın sebebi bir organda meydana gelen bozukluk değildir. Bütün olarak organizmanın ( bedenin yaşam enerjisinin, kendi iyileştirme gücünün) dengesinin bozulmasıdır. Bu yüzden homeopatide değişik organların bozukluklarında değişik ilaçlar verilmez. Bunun tam aksine bütün bozukluğu, dengesizliği ve insanın tamamını kapsayan bir tek ilaç kullanılır. Yeni tıbbi akımlara ve yaklaşımlara göre sadece semptomların ve organların tedavisi için yardıma olunmaktadır, halbuki bunun yerine vücudun kendi iyileştirme gücü aktive edilmelidir. Homeopati holistik, bütünleyici ve bireysel tedaviye inanmaktadır ve hastanın kendi kendini iyileştirme gücünü harekete geçirir.

Homeopatide ilaçların son hazırlanmış halinde sadece “dinamik iyileştirici güç” vardır. İçlerinde herhangi bir orijinal ana madde bulunmaz. “Potensiyalizasyon” denen özel bir hazırlama metodu ile 3000’in üzerinde homeopatik ilaç bitkisel, hayvansal ve mineral ana maddelerinin tedavi edici gücü açığa çıkarılarak hazırlanır. Bu nedenle ultra düşük dozlardaki homeopatik ilaçlar toksik değildir, yan etkileri yoktur. Zararsız oldukları için çok yumuşak ve güvenli bir şekilde tedavi gerçekleşir. Homeopatik ilaçlar, bedenin kendini iyileştirme gücünü uyaracak en düşük dozlarda verilirler. Bu yüzden yan etkiler en az hatta yok denecek düzeydedir. Bütün bu nedenler ile yeni doğan döneminden itibaren hamilelerde dahi doktor kontrolünde güvenle kullanılabilirler.

Homeopati:çocuklar ve yeni doğanlar için ideal

Çocuklarda görülen grip, öksürük, ates, kusma, ishal, dizanteri, kolik ağrılar, tonsilit, bronşit, astım, kızamık, suçiçeği, boğmaca, kabakulak, diş çıkarma problemleri, beslenme bozuklukları gibi rahatsızlıklar etkili ve çabuk bir biçimde, her hangi bir yan etki oluşmadan tedavi edilebilir. Antibiyotik ve diğer ilaçlara göre homeopatik maddeler beslenmeyi engellemezler yada bedenin direncini düşürmezler. Yada herhangi bir alerjiye neden olmazlar yada uzun süreli kullanımda bir hasara sebep olmazlar. Herhangi bir tadı olmadığı için homeopatik maddeler çocuklar tarafından ret edilmezler. Tam aksine homeopatik maddeler çocuklar tarafından çok sevilir. Aynı zamanda homeopati çocuklarda görülen sinirlilik, inatçılık, öfke nöbetleri, korkular, fobiler, zarar verici davranışlar, parmak emme, tırnak ısırma, yatağını ıslatma, vb davranış ve karakter bozukluklarında ve fiziksel ve zihinsel engelli çocuklarda da çok etkilidir.

Homeopati: viral enfeksiyonlarda en iyi tedavi yöntemi

Grip, influenza, kızamık, suçiçeği, viral hepatit vb gibi viral enfeksiyonlar homeopati ile çok iyi ve etkin olarak iyileşirler. Allopatik sistemde viral enfekiyonlar için ikinci bir bakteriyel enfeksiyonu engellemek için antibiyotik vermek dışında etkili bir tedavi yöntemi yoktur.

Homeopatik ilaçlar yöntem gibi güvenlidirler. Çeşidi mikroorganizmaları hedef alıp çalışmazlar. O mikroorganizmaların bedende yerleşmesine olanak sağlayan predispozan faktörler ile savaşarak etkilerini gösterir. Kimyasal ve mekanik davranışlar göstermezler. Kompleks bir iyileşme gösterirler.

Homeopati: cerrahiyi sıklıkla engeller

Homeopati cerrahi müdahaleye karşı değildir! Cerrahi kendi içinde bir bilimdir. Tıbbi tedavinin yeterli olmadığı veya sınırlı kaldığı ilerlemiş durumlarda cerrahi müdahale, tedavi amacıyla veya genel durumun düzeltilmesi, güçlendirilmesi şeklinde kullanılır. Ayrıca kanser gibi hastalıklarda savaşılacak miktarın azaltılması da cerrahi için önemli bir sebeptir. Ama mutlaka “cerrahi” ile çözülür denen bazı durumlarda, hastalıklarda homeopati iyileştirici olarak devreye girebilir ve cerrahiyi engelleyebilir. Örneğin: anal fissür, fistüller, kronik kulak akıntısı, ses tellerindeki nodül, kulak yada burunda nodül, böbrek yada safra taşları (küçük), küçük uterus myomları, yumurtalık kistleri, siğiller, nasır, endometriozis, vs

Hoemopati: alerjik hastalıklara yanıt
Modem yaşamda enfeksiyon hastalıklarında antibiyotiklerin gelişimi ile muhteşem gelişmeler kaydedilmiştir. Buna bağlı olarak enfeksiyon hastalıkları gerilemiş ve alerjik rahatsızlıklar hızla artmıştır. Homeopati ürtiker, egzema, kontakt dermatit gibi alerjik rahatsızlıklara karsı ciddi bir tedavi yöntemidir. Alerjik astımda mucizevi sonuçlar elde edilebilmektedir.

Homeopati: psikosomatik rahatsızlıklar için harika

İrritabl barsak sendorumu, kronik prostatit vb psikolojik kökeni olan somatik rahatsızlıklarda homeopati çok etkili bir şekilde yardıma olabilir. Homeopati uzun süre önce bedensel rahatsızlıkların temelinde yatan psikolojik, ruhsal faktörleri fark etmiş ve ilgilenmiştir. Homeopat her zaman bütün vakalarında özellikle hastanın ruhsal ve psikolojik durumu ile ilgilenir ve verdiği ilacın hem bedensel hem de psikolojik boyutta çalışanını seçer. Böylece kişi iyileşir, hastalık temizlenir.

Belki de hiçbir tıbbi yöntem homeopati gibi bedensel – ruhsal hastalıkları aynı anda belirli terapötik ilaçlarla bu kadar iyi yakalayamaz. Homeopatik ilaçlar ruhsal durumu etkileme gücüne sahiptir. Aşın anksiyete, sinirlilik, güvensizlik, takıntılar (obsesif kompulsif davranışlar), aşırı kıskançlık, paranoid düşünceler, korkular, depresyon, nevrozlar vb ruhsal dengesizlikleri düzeltip, hafifletebilir. Homeopatik maddeler saydığımız rahatsızlıkları hafifleterek sağlık dengesini buldurur

Bir önceki yazımız olan Homeopati Tedavisi Sırasında Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yok


© 2016 Biltaş Sağlık-Genel Sağlık Bilgisi Sitesi ve Tanıtım Sitesi · Subscribe: Posts Sponsor:Böcek İlaçlama Esenyurt-Bağcılar Böcek İlaçlama-Bu sitenin Seo çalışmaları profesyonelseo.com.tr tarafından yapılmaktadır