Burdasınız: Ana Sayfa » Genel Tanım » İç Giyimde Fark Yaratan Jartiyer Modelleri

Moda tasarımcılarının zaman zaman defilelerinde kullandığı jartiyer çorabı fantazi giyiminde de vazgeçilmezdir.Son yıllarda retro tasarımların gündeme geldiği birçok defilede jartiyer çorap tercih edilmektedir. Bu çoraplar geçmişte çok sık tercih edilmekle birlikte günümüzde fantazi iç giyimde kullanılmaktadır. Jartiyer aslında çorap tutan bir lastiktir. Eskiden uzun çorapların giyilmesi gerektiğinde tercih edilen jartiyerler günümüzde iç giyim dışında pek tercih edilmemektedir. Gelinliğin altına ideal bir aksesuar olarak tercih edilen ve ayrıca şık bir iç çamaşırı olarak kullanılan jartiyer çeşitleri, çorapların tutulmasını sağlayarak şık, seksi ve femme fatal bir görünüm verir. Bu da her iki cinsin de önem verdiği aksesuarlardan olduğuna işaret eder.

Büyük Beden Jartiyer Çeşitleri

Zayıf kadınlar için çeşitler son derece genişken büyük bedenler için jartiyer modelleri sınırlı olabilir. Ama günümüzde ayarlanabilir özelliklere sahip jartiyerler vardır ve bedene göre adapte olabilir. Jartiyer çorapları ise kaymayı önleyici birçok farklı şekilde üretilmeye başlamıştır. Özellikle kaymaz özellikli danteller tercih edilerek jartiyerin daha sıkı tutunması sağlanmaktadır.

Fantazi Olmayan Jartiyer ve Jartiyer Çorabı

Modern dünyada hala jartiyer giyinmek isteyenler varsa, kalın külotlu çorapların kumaşından üretilen modeller de vardır. Şort benzeri yapıda olan jartiyer bir aparatla çoraba tutturularak marjinal kombinlerle kullanılabilir. Ya da farklı modellerin söz konusu olduğu çorapların büyük aparatlarla kullanılması da son yıllardaki trendlerden biri haline geldi. Modacıların tercih ettiği maksimist tasarımların yanında mini etekler ve şortlarla kullanılan modeller de dikkat çekmektedir. Kalın jartiyer çorabı ve jartiyerleri seçkin çorapçılarda bulunabiliyor ve farklı renklerle kombinleri tamamlamaya yardımcı oluyor. Eski zamanlarda olduğu gibi kadınların belini ince gösteren büstiyerlerle kombinlenebilir.

İngiliz Kraliyetinin Yüksek Onurlu Jartiyerleri

Bir hikayeye göre jartiyerini kralla dans ederken düşüren soylu bir kadın, bu durumda çok utanır. Dönemin kralı olan 3. Edward ise onu bu utançtan kurtarmak için jartiyeri alıp kendisi giyinir. Böylece yüksek rütbeli şövalyelerin de dahil edildiği bir mertebe yaratılarak her yıl kutlanmaya başlar. Bir diğer söylentiye göre de kızlık bozma törenlerinde kullanılan jartiyer çorabı, damadın çorabı çıkarıp atmasıyla evliliğin tamamlandığını işaret etmekteydi. Tüm bu inanışların neticesinde Eifell tarafından isimlendirilen jartiyer, günümüzün fantazi iç giyim ürünlerinden biri olmaya devam etmiştir. Jartiyer fiyatları buradan görebilir ve  derece ekonomik olduğu için her özel günde farklı renkler ve iç çamaşırlarıyla kombinlenen versiyonlar kullanılabilir.

 

Büstiyer ve Jartiyer Kombinleri

Ortaçağın en önemli giysilerinden olan korselere benzeyen büstiyerler jartiyer takımların vazgeçilmez parçaları arasındadır. Eteklik giyinerek kombinleyeceğiniz bu ürünler sayesinde, özel günlerinizde daha şık kıyafetler tercih edebilirsiniz. Bu kıyafet kombinlerini abiyeleriniz, özel geceleriniz ve kostümlü organizasyonlar için tercih edebilirsiniz. Birçok modacının defilesinde halen bu tür kombinler yer alır.

 

 

Bir önceki yazımız olan Zigon Sehpa Fiyatları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yok


© 2018 Biltaş Sağlık-Genel Sağlık Bilgisi Sitesi ve Tanıtım Sitesi · Subscribe: Posts Sponsor:Böcek İlaçlama Esenyurt-Bağcılar Böcek İlaçlama-Bu sitenin Seo çalışmaları profesyonelseo.com.tr tarafından yapılmaktadır