Burdasınız: Ana Sayfa » Hastalık ve Tedaviler » Kabızlığa ne iyi gelir? Kabızlık tedavisi

kabizlik

Kabızlık günümüzün en büyük problemlerinden bir tanesi olma yolunda emin ve hızlı adımlar ile devam etmekte olup . Çağımızın ve dünyamızın en büyük sorunları ve problemleri arasında yer almaktadır. Kabızlık sorunu gün geçtikçe büyümesinin Sebenlerinden bir tanesi günümüzde fast -food tarzı lokantaların çoğalması ve insanlarımızın fast-food tarzı dükkanlara olan ilgisinin artmasında dolayı kaynaklanmaktadır.

En büyük problemden birisi olan kızarmış patates cipsler, kolalar kabızlık sorununu tetiklemekle birlikte insan sağlığı açısından ise çok tehlikeli olduğu açık şekilde ortadadır.

KABIZLIĞA İYİ GELEN YİYECEKLER

İncir ; İçerisinde bulunan yüksek lif değeri sayesinde bağırsakları yumuşatarak sindirimi kolaylaştırır.

Kayısı ; Aynı incir gibi içersindeki yüksek lif değeri sayesinde bağırsakları yumuşatacak ve sindiriminizi kolaylaştıracaktır.

Üzüm ve erik suyu ; Bazı kişilerde bağırsakları yumuşatma özelliği olduğu bilinmektedir.

Ayrıca bağırsakların düzgün bir biçimde çalışabilmesi için en önemli etkenlerden bir tanesi ise düzenli olarak yapılan 30-35 dakikalık tempolu yürüyüşler bağırsakların yumuşamasına ve temizlenmesine katkı sağlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Artikülasyon bozukluğu (harfleri söyleyememe) nedir? Tedavisi ve egzersizleri başlıklı makalemizde artikülasyon bozukluğu egzersizleri, Artikülasyon bozukluğu tedavisi ve artiküler bozukluk hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok


© 2016 Biltaş Sağlık-Genel Sağlık Bilgisi Sitesi ve Tanıtım Sitesi · Subscribe: Posts Sponsor:Böcek İlaçlama Esenyurt-Bağcılar Böcek İlaçlama-Bu sitenin Seo çalışmaları profesyonelseo.com.tr tarafından yapılmaktadır