Burdasınız: Ana Sayfa » Estetik » Kepçe kulak estetiği çeşitleri ve fiyatları

kepce-kulakKepçe kulak, popülasyonun 1-2 %’sini etkileyen ve genetik olarak aktarılan bir problemdir. Kepçe kulak ana rahminde kulak gelişimi sırasında kıkırdak dokunun eksikliği veya kusurluluğu sonucu tek veya çift taraflı oluşur. Kepçe kulaklarla ilgili herhangi bir fonksiyonel problem yoktur. Fakat, psikolojik rahatsızlıklara veya strese sebep olabilmektedir. Okulda dalga geçilmesi kısa vadede mutsuzluğa yol açtığı kadar, uzun vadede kişinin özgüveni ve özsaygısı üzerinde de etkisi olmaktadır.

Bebeklerde ilk 6 ay içinde kepçe kulaklar ateller ile düzeltilebilmektedir. Fakat 6 aydan sonra cerrahi düzeltme tek yöntemdir. Kepçe kulak düzeltme operasyonu çocuklarda genel anesteziyle, yetişkinlerde ise lokal anesteziyle yapılmaktadır. Düzeltme tek kulakta yada iki kulakta birden yapılabilir. İki kulakta birden yapıldığı durumda operasyonun tamamlanması yaklaşık olarak bir saat sürmektedir. Kulaklarda düzelme küçük bir parça derinin alınması ve altta yatan kıkırdağın şeklinin düzeltilmesiyle sağlanır. Operasyondan sonra iyileşme süresi 1 hafta gibi oldukça kısa bir süredir. Operasyon sonrası için normal olan ağrılar da yine kısa süre içinde geçmektedir. Cerrahi düzeltme operasyonunun çok nadir olarak yan etkileri olabilir fakat bunlar genellikle genel anesteziye bağlı oluşur. Operasyon sonrasında hastaların çok memnun kaldığı, aynı zamanda özgüvenlerinin ve sosyal hayatlarının arttığı görülmüştür.

Her ne kadar kepçe kulak düzeltme operasyonu genel olarak 1500 – 3000 TL arasında değişse de, kulakların şekline, operasyonu olmak istediğiniz kuruma ve doktora göre değişebilir.

Yorum Yok


© 2016 Biltaş Sağlık-Genel Sağlık Bilgisi Sitesi ve Tanıtım Sitesi · Subscribe: Posts Sponsor:Böcek İlaçlama Esenyurt-Bağcılar Böcek İlaçlama-Bu sitenin Seo çalışmaları profesyonelseo.com.tr tarafından yapılmaktadır