Burdasınız: Ana Sayfa » Genel Sağlık » Kilo verip zayıflamak için şok diyet

sok-diyetHergün bilinç altınızı bomba ardıman eden diyet çeşitlerinden artık sizde yeterince sıkılmadınız mı ? Sağlıksız şok diyetler uygulayarak kısa zamanda zayıflayarak kendi sağlığınızı riske ettiğinizi farkındamısınız ? Allah korusun, farklı hastalıklara yakalanma risklerini hiç düşünmediniz mi. O halde bırakın artık şok diyetler uygulamayı ve size uygun diyeti, diyetisyene bırakın. Kışın tüketilen yiyeceklerdeki yağ ve kalori miktarının artması, günlük aktivitelerin azalması kilo alınımının artmasını kaçınılmaz kılıyor şüphesiz ve kışın gizlenen bu kiloları vermenin zamanı geldiğinde ise genellikle en kolay yöntem olarak seçilen ‘şok diyetler’ vücut üzerinde ciddi tahribata yol açıyor.

Diyet ve Beslenme Uzmanı Dyt. Seçil Kenar; insanların haftada 4-5 kilo verdiren çok düşük kalorili, birçok besin öğesini yetersiz içeren diyetlere yöneldiklerini belirterek diyete karar verildiğinde önemli olanın bu kiloları sağlıklı bir şekilde vermek olduğunu söyledi. “Tartıda kaç kilo olduğumuz mu? Yoksa olmamız gereken ağırlıkta, sağlıklı yağ yüzdesine sahip bir vücuda sahip olmak mı” sorusunun önce cevaplanması gerektiğini vurgulayan Kenar, “çünkü bu tür çok düşük kalorili, kısa sürede fazla kilo kayıplarına sebep olan diyetlerde kayıplar yağdan değil, su ve kastan oluyor. Ayrıca bu diyetler ile metabolizma hızı yavaşlarken, verilen kilolar hızla geri alınabiliyor ve daha sonrasında yapılan diyetlerde kilo vermek daha da zorlaşıyor” uyarısında bulundu. Size uygun olan diyeti lütfen, kendi sağlığınızı düşünerek uzmanların kontrolüne bırakın.

Bir önceki yazımız olan Deniz kestanesi dikeni nasıl çıkarılır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yok


© 2016 Biltaş Sağlık-Genel Sağlık Bilgisi Sitesi ve Tanıtım Sitesi · Subscribe: Posts Sponsor:Böcek İlaçlama Esenyurt-Bağcılar Böcek İlaçlama-Bu sitenin Seo çalışmaları profesyonelseo.com.tr tarafından yapılmaktadır