Burdasınız: Ana Sayfa » Genel Tanım » Ofis Bölme Sistemleri

ofis-bolme-sistemleriPratik ve hızlı çözümlerin üretilmesini zorunlu kılan bir iş hayatı yaşanıyor. İnsanların para ve zaman kaybetmeye tahammülü yok. En uygun fiyata en uygun ürünü en kısa zamanda elde etmek çok önemli bir hal aldı. Ofislerin ihtiyaçlarını da bu şekilde karşılamak artık günümüzün vazgeçilmez unsurlarından biri.

Ofislerin en önemli ihtiyaçlarından biri ihtiyaca yönelik tasarımın gerçekleştirilmesidir. Belirlenen ihtiyaçları karşılayan ofis tasarımlarını klasik inşaat sektörü uygulamaları ile gerçekleştirmek firmalara çok fazla masraf ve zaman kaybı olarak döndüğü için firmalar, daha pratik çözümler aramak zorunda kalıyor.

Ofis bölme sistemleri ile firmalar, ihtiyaçlarına yönelik ofislere, çok daha kolay ve ucuz bir şekilde sahip olabiliyor.

Ofis Bölme Çeşitleri Neler?

Ofis bölme işlemi gerçekleştirilmeden önce ofisin ihtiyaçlarının belirlenmesi ve hangi tür ofis bölme işleminin gerçekleştirileceğine karar verilmelidir. İhtiyaca göre çok farklı ofis bölme çeşitleri bulunmaktadır.

Tam Camlı Ofis Bölme Sistemleri

Şeffaf çalışma ortamları oluşturmak için en sık tercih edilen ofis bölme yöntemidir. Tam camlı ofis sistemlerinde yüzey zeminden tavana kadar camla kaplanır. Profiller dikey bir şekilde konuşlandırılır. Bu yöntemin uygulandığı ofislerde, iş yeri sahipleri veya yöneticileri, kolay bir şekilde çalışanlarının takibini yapabilir. Tam camlı ofis sistemlerinde camlar profillerle engellenmediği için logo ve afiş kullanımına da olanak sağlamaktadır.

Tam Jam Jaluzili Ofis Bölme Sistemleri

Tam camlı ofis bölme sistemlerinde bazı mekanların ihtiyacına göre içerinin görünmemesi gerekebilmektedir. Bu durumlarda çift cam arasına jaluzi yerleştirilerek ürün monte edilir. Jaluzi kumanda ve kol yardımıyla kontrol edilir. Gerektiği zaman jaluzi açılarak içerinin görünmesi sağlanır. Özellikle hastane bölmelerinde, otellerde ve yönetici odalarında tercih edilen bir sistemdir.

Seperatör Ofis Bölme Sistemleri

Bu sisteme kısa ofis bölme sistemleri de denmektedir. Ahşap üzerinde şeffaf veya buğulu cam yerleştirilerek oluşturulan kısa boylu ofis bölme sistemidir. Özellikle telefon görüşmelerinin yoğun olduğu banka gibi ofislerde yoğunlukla kullanılmaktadır.

Çağrı Merkezi Ofis Bölme Sistemleri

Günümüzde artık her firma müşterileriyle iletişim kurmak adına çağrı merkezleri oluşturmaktadır. Çağrı merkezlerinde çalışan birçok personelin telefon konuşmalarının birbirine karışmaması adına kullanılmaktadır.

Oda Bölme Sistemleri

Bu yöntemi hem ofislerde hem de evlerde sıkça kullanılan ofis bölme sistemleri arasında sayabiliriz. Ofislerde tamamen bağımsız bölmeler oluşturmak adına, evler de bağımsız oda bölmeleri oluşturabilmek için bu yöntem tercih edilmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan Askılık ve Askılığın Kullanım Alanları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yok


© 2016 Biltaş Sağlık-Genel Sağlık Bilgisi Sitesi ve Tanıtım Sitesi · Subscribe: Posts Sponsor:Böcek İlaçlama Esenyurt-Bağcılar Böcek İlaçlama-Bu sitenin Seo çalışmaları profesyonelseo.com.tr tarafından yapılmaktadır