Burdasınız: Ana Sayfa » Estetik » Peeling nedir, nasıl yapılır, faydaları

kuru-ciltler-icin-peelingYüzünüzde ki sivilce izleri, güneşten oluşan lekeler, yaşlanma belirtileri cildinizin görüntüsünü bozmaktadır. Sizlerinde böyle cilt problemleriniz varsa cildinize peeling uygulamanız faydalı olacaktır. Soyma anlamına gelen peeling deri üzerinde oluşan ölü hücreleri temizlemeye yarar. Peeling ile deri üzerinde yaptığınız temizlikten sonra yüzünüzü su buharına tutarak yüzünüzde ki siyah noktalardan kurtulabilirsiniz. İhtiyaca göre yüzünüze nemlendirici bir maske uygulayabilirsiniz.

Banyo esnasında vücudunuza uyguladığınız keselenme işlemiyle aynı işlevi gören peeling cildin üstünde ki ölü hücrelerden oluşan deriyi yok edip altta ki sağlıklı derinin ortaya çıkmasına yardımcı olur. Peeling uygulaması ile deri üzerinde ki ölü hücreler atıldıktan sonra temiz bir sünger yardımıyla deri üzerinde kalan fazlalıklar temizlenir.

Peeling uygulanan ciltte ölü deri yok olduğu için, cilt nemlendiricileri kolay bir şekilde emer. Peeling uygulanan cilt göze daha hoş, daha şeffaf ve daha pürüzsüz görünür. Peelingin cilt üzerinde oluşan ölü deriyi yok etmesiyle, ölü derinin altında kalan ve peelingle ortaya çıkan sağlıklı deri daha rahat nefes alır.

Evde peeling uygulaması hakkında bilginiz yoksa size birkaç öneri de bulunabiliriz. İlk olarak sürekli kullandığınız yüz temizleyici ürününüzle yüzünüzü güzelce temizleyin. Yüzünüzü yumuşak bir havlu ile masaj yaparcasına hafifçe kurulayın. Önceden hazırlamış olduğunuz peeling malzemelerini özellikle tahta bir kaşıkla yüzünüze uygulayın. Bu malzemeyi isteğinize göre dekolte bölgenize de uygulayabilirsiniz. Peeling uygulamasını yaptıktan sonra bir müddet bekleyin. Bekleme işlemi tamamlandıktan sonra yüzünüzde ki peelingi hafif hareketlerle ovalayın. Ovalama yaparken kesinlikle sert hareketlerden uzak durun. Çünkü kremin nemini emen cilt çok hassaslaşmıştır ve yapacağınız bir sert harekette tahriş olabilir.

Bir önceki yazımız olan Kepçe kulak estetiği çeşitleri ve fiyatları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yok


© 2016 Biltaş Sağlık-Genel Sağlık Bilgisi Sitesi ve Tanıtım Sitesi · Subscribe: Posts Sponsor:Böcek İlaçlama Esenyurt-Bağcılar Böcek İlaçlama-Bu sitenin Seo çalışmaları profesyonelseo.com.tr tarafından yapılmaktadır