Burdasınız: Ana Sayfa » Genel Sağlık » Reiki masajı nedir, nasıl yapılır, faydaları

1

Yoğun iş stresi, büyük şerhlerin insan üzerinde oluşturduğu olumsuz etkilerden dolayı insan bedeninde enerji dengesizlikleri oluşmaktadır. Reiki masajı beden de oluşan negatif enerjiyi yok eder ve bedende ki enerjiyi dengeler. Ayrıca reiki masajı beden de bilinç değişikliği gerçekleştirmektedir. Böylelikle hem ruhsal hem de fiziksel olarak iyileşme süreci başlatılmış olur. Reiki masajının herhangi olumsuz bir etkisi yoktur. Vücutta ki enerji akışını düzenlediği için bedenin şifayı kendinde aramasını sağlamaktadır. Bağışıklık sistemini güçlendiren reiki vücudumuzda ki organların çalışmalarını düzenlemekte iç salgı bezlerinin çalışmasına destek olmaktadır.

İnsanlar üzerinde oluşan stres, korku, endişe gibi duygulara neden olan negatif enerjiyi vücuttan atarak bunları ortadan kaldırır. Reiki masajını yaptıran kişilerde rahatlama ve gevşeme gözlemlenmiştir. Reiki masajı sadece bedene uygulanan bir masaj değildir. İnsanları hem ruhsal hem de fiziksel olarak iyileştiren reiki masajının birçok sağlık sorununa iyi geldiği tespit edilmiştir.

Örneğin; kemik kırıklarının hızlı bir şekilde iyileşmesinde, soğuk algınlığının giderilmesinde yüksek tansiyon hastaları üzerinde hatta kanser üzerinde bile olumlu etkileri oluğu bilinmektedir. Reiki masajı yaptırmak için sadece hasta olmak gerekmemektedir. Her an uygulatabileceğiniz bu masaj vücudunuzda ki enerji akışını düzenleyerek sağlığınızın korunmasına, bağışıklık sisteminizin güçlenmesine, zihinsel ve bedenen dinlenmenize yardımcı olmaktadır. Reiki masajı bazı ülkelerde tıbbi tedavilere ek olarak uygulanmaktadır. Özellikle kanser tedavisi uygulayan hastanelerde yoğun bir şekilde kullanılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Saç dökülmesini önleme ve geciktirme yöntemleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yok


© 2016 Biltaş Sağlık-Genel Sağlık Bilgisi Sitesi ve Tanıtım Sitesi · Subscribe: Posts Sponsor:Böcek İlaçlama Esenyurt-Bağcılar Böcek İlaçlama-Bu sitenin Seo çalışmaları profesyonelseo.com.tr tarafından yapılmaktadır