Burdasınız: Ana Sayfa » Genel Sağlık » Saç dökülmesini önleme ve geciktirme yöntemleri

Saçın dökülmesinin yüzlerce hatta binlerce nedeni vardır. Fakat her şey önce saçımız niye döküldüğünü neden döküldüğünü anlamalıyız. Aslında her insan kendinin doktorudur. Biraz düşünürsek ise neden saçlarımızın döküldüğünü niçin döküldüğünü anlayabiliriz. Ama başlıca saç dökülme probleminin en belirgin nedeni olarak bilinen sinir, stres ve problemlerle yol açmaktadır. Ayrıca bunlara üzüntüye de dahil edebiliriz.

Yapılan araştırmalarda saç dökülmesine şuan tam anlamı ile yüzde yüz çözüm bulunamamıştır. Fakat bazı yöntemler ile saçı dökülmesini önlenebilmektedir.

Bu yöntemlerden bir tanesi saçı tam sıfır yani jilet ile kazıyarak her gün lavanta yağı, zeytin yağı ve limon karışımından oluşturduğunuz kürü sürerek saçlarınızın daha parlak ve ışıltılı ve aynı zamanda daha gür çıkması sağlayabilirsiniz.

Ayrıca yeni çıkarılan formüllü şampuanlar da bir nebze saç dökülmesini durdurmakta veya yavaşlatmaktadır. Bilinen şampuanları kullanarak saçınızın dökülmesini engelleyebilir ve geciktirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Soğuk Algınlığının Belirtileri, Nedenleri ve Tedavisi başlıklı makalemizde gribin geçmesi için ne yapmalı, gribin nedenleri ve nezlenin geçmesi için ne yapmalı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok


© 2016 Biltaş Sağlık-Genel Sağlık Bilgisi Sitesi ve Tanıtım Sitesi · Subscribe: Posts Sponsor:Böcek İlaçlama Esenyurt-Bağcılar Böcek İlaçlama-Bu sitenin Seo çalışmaları profesyonelseo.com.tr tarafından yapılmaktadır