Burdasınız: Ana Sayfa » Genel Sağlık » Soğuk Algınlığının Belirtileri, Nedenleri ve Tedavisi

Soğuk algınlığı enfeksiyonu üst solunum yolları ile alakalı olan bir hastalıktır. Hastalığın en çok rahatsız eden yönlendiren bir tanesi sürekli olarak akan burun,geniz akıntısı ve boğaz ağrısı baş göstermektedir.

Soğuk algınlığının belirtileri şunlardır; Ateş, Hapşırık, Boğaz kuruluğu, Boğaz ağrısı, Ses değişimi, İştahsızlık, Yorgunluk

Soğuk algınlığı başlangıçta basit bir hastalık gibi gözüküyor olsa da eğer tedavi altına alınmaz ise ilerleyen zamanlarda bronşit, zatürre ve sinüzit gibi kötü ve tehlikeli hastalıklara çevirebilmektedir.

Soğuk algınlığı nasıl önlenir?

Soğuk algınlığı bulaşıcı bir hastalık olduğundan soğuk aldığını söyleyen kişiler ile asla tokalaşmamakta ve yakın temada bulunmayınız. Hapşırırken veya aksırırken mutlaka peçete kullanınız ve tek kullanımlık peçete kullanmaya özen gösteriniz. Kullandığınız peçeteleri kullandıktan sonra mutlaka çöpe atınız. Bolca sebze ve meyve tüketimi yapınız.

Soğuk Algınlığı Nasıl Tedavi Edilir?

Sıvı alımınızı artırın.

Dinlenin .

Doktorunuza muayene olup doktorun verdiği ilaçları eksiksiz kullanın.

Bir önceki yazımız olan Burun Tıkanıklığı Nasıl Geçer başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yok


© 2016 Biltaş Sağlık-Genel Sağlık Bilgisi Sitesi ve Tanıtım Sitesi · Subscribe: Posts Sponsor:Böcek İlaçlama Esenyurt-Bağcılar Böcek İlaçlama-Bu sitenin Seo çalışmaları profesyonelseo.com.tr tarafından yapılmaktadır