Burdasınız: Ana Sayfa » Hastalık ve Tedaviler » Tırnak yeme alışkanlığı neden olur?

tirnak-yemek

Tırnak yeme alışkanlığı genelde küçüklükten gelen kötü ve ilerleyen zamanlarda zararlı olacak alışkanlıklardan başında gelmektedir. Genel itibari ile tırnak yeme olayı sinirli ve stresli zamanlarımızda daha fazla olmasının sebebi hem psikolojik olarak hem de eskiden gelen alışkanlık münasebeti ile otomatik olarak elleri ağıza doğru gittiği kolay şekilde gözlemlenebilir. Ayrıca stresli zamanlarımızda ağzınıza atacağınız bir sakız ile hem bu alışkanlığınızı önlemek amacı ile hem de tırnak ve deri sağlığı açısından bir önlem olacaktır.

Her ne kadar büyükler bu kötü alışkanlığı belli bir zamandan sonra önüne alabiliyor olsa da. Küçüklerimiz yani çocuklarımız için bu durum hiç de bu şekilde kolay olamamaktadır. Çocuklarımız bu hususta daha inatçı olabilmektedirler. Bu tür durumlar ellerine kolonya sürmeniz çocuklarımızın ellerini ağızlarına götürmelerine engel olacaktır. Çünkü ellerinde kalan kolonyanın etkisi ile ağızlarına her götürdüklerine ekşimsi bir tat alacak ve bu tür davranışlardan uzak duracaklardır.

 

Bir önceki yazımız olan Artikülasyon bozukluğu (harfleri söyleyememe) nedir? Tedavisi ve egzersizleri başlıklı makalemizde artikülasyon bozukluğu egzersizleri, Artikülasyon bozukluğu tedavisi ve artiküler bozukluk hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok


© 2016 Biltaş Sağlık-Genel Sağlık Bilgisi Sitesi ve Tanıtım Sitesi · Subscribe: Posts Sponsor:Böcek İlaçlama Esenyurt-Bağcılar Böcek İlaçlama-Bu sitenin Seo çalışmaları profesyonelseo.com.tr tarafından yapılmaktadır