Burdasınız: Ana Sayfa » Diyet » Yağ yakıcı besinler

yag_yakan_besinler

Yağ yakan besinlerin asıl ve temel amacı hem yediğiniz besinlerden çok daha az zarar görerek metabolizmayı hızlandırarak vücudunuz bulunan yakılması en zor olan yağları yakılmasını hızlandırmaktır.

Tabi bu yiyeceklerden ve besinlerden öyle çok aşırı derece bir değişim veya hızlı bir şekilde kilo vermeyi düşünmeyin. Bu besinler sadece hazmı kolay olan öğütülmesi kolay olan yiyecekler ve besinlerdir. Bunlardan biraz örnek vermemiz gerekir ise;

Acı Biber : Urfa kırmızı acı biberinin içersinde çok sayıda bulunan capsaicin adı verdiğmiz madde metabolizmanızı hızlandırmakla beraber vücut ısınızı yükseltmekte bu durum ile birlikte vücudumuzun otomatik olarak yükselen ısıyı düşürmek için sağladığı efor sonrası kalori yakmaktasınız.

Zencefil : Zencefil de kırmızı biber örneğinde bulunduğumuz gibi içersinde bulunan yağlar sayesinde metabolizma hızını artırmakta ve bununla birlikte yak yakımı hızlanmaktadır.

Salatalık :İçerisinde bulunan yüksek miktardaki potasyum , su metabolizmanızı hızlandırmakta ve susuzluk ihtiyacınızı karşılamaktadır.

Ananas : En güzel yak yakıcılardan birisidir. Ayrıca içersinde bulunan enzimler vücudumuzda tepkimeye girerken çok kolay ve basit bir şekilde sindirim vardır. Ayrıca ananasın vücudunuza enerji verme özelliği vardır.

Bir önceki yazımız olan Göbek bölgesi neden yağlanır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yok


© 2016 Biltaş Sağlık-Genel Sağlık Bilgisi Sitesi ve Tanıtım Sitesi · Subscribe: Posts Sponsor:Böcek İlaçlama Esenyurt-Bağcılar Böcek İlaçlama-Bu sitenin Seo çalışmaları profesyonelseo.com.tr tarafından yapılmaktadır